Biztonságos webáruházMagyar webáruház
Széfáruház.hu

Általános Szerződési Feltételek

Általános Szerződési Feltételek

Bevezetés

Jelen dokumentum nem kerül iktatásra (utólag nem hozzáférhető), kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre, nem minősül írásbeli szerződésnek, magyar nyelven íródik, magatartási kódexre nem utal. A webshop működésével, megrendelési, és szállítási folyamatával kapcsolatosan felmerülő kérdések esetén az alább megadott elérhetőségeinken készséggel állunk rendelkezésére.


Eladó adatai

Neve: Euro Tresor Kft.
Székhely (és egyben a panaszügyintézés helye): 1225 Budapest, Bentonit utca 14.
Elérhetősége (a vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címe): info@euro-tresor.hu
Cégjegyzékszáma: 01-09-705003
Adószáma: 12820496-2-43
Nyilvántartásban bejegyző hatóság neve: Fővárosi Törvényszék
Telefonszáma: (06-1) 466-04-06, (06-30) 466-04-06


Fogalmak

Eladó: a Honlapon keresztül kapott vételi ajánlat alapján szerződést kötő Vállalkozás
Felek: Eladó és Vevő együttesen
Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy
Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül
Honlap/weblap: https://www.szefaruhaz.hu weboldal, amely távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköznek minősül
Jótállás: A fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződések esetén (a továbbiakban: fogyasztói szerződés) a Polgári Törvénykönyv szerinti,
a) a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet a vállalkozás a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségén túlmenően vagy annak hiányában önként vállal, valamint
b) a jogszabályon alapuló kötelező jótállás
Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés
Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz
Távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak
Termék: a Honlap kínálatában szereplő, a Honlapon forgalomba hozott és értékesítésre szánt minden birtokba vehető forgalomképes ingó dolog, mely a Szerződés tárgyát képezi
Vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy
Vevő/Ön: a Honlapon keresztül vételi ajánlatot tevő szerződést kötő személy


Jogszabályok

Jelen Szerződésre különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:


Az ÁSZF hatálya, elfogadása, módosítása

A Felek (Ön, mint Vevő és mi, mint Eladó) között létrejövő szerződés tartalmát – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – a jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF), valamint a honlapon található további tájékoztatások (pl. árak, díjak, termékjellemzők) határozzák meg. Ennek megfelelően tartalmazza a jelen ÁSZF a Vevőt és az Eladót illető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit.

Vevő a megrendelése véglegesítése előtt köteles megismerni a jelen ÁSZF rendelkezéseit. A weblapunkon keresztül történő vásárlással Ön elfogadja a jelen ÁSZF rendelkezéseit, és az ÁSZF maradéktalanul a Vevő és az Eladó között létrejövő szerződés részét képezi.

Felek rögzítik, hogy az Euro Tresor Kft. webshopja Magyarországon működik, karbantartását is itt végzik. Mivel az oldal más országokból is meglátogatható, ezért a felhasználók kifejezetten tudomásul veszik, hogy a vevő és az eladó viszonylatában az irányadó jog a magyar jog.

A jelen ÁSZF rendelkezéseit az Eladó a vonatkozó jogszabályok keretei között jogosult megváltoztatni. Az ÁSZF esetleges módosítása a honlapon történő megjelenéstől érvényes. Az esetleges változtatások a már addig létrejött szerződéseket (visszaigazolt megrendeléseket) nem érintik.

Jelen Ászf hatálya Szolgáltató weblapján (https://www.szefaruhaz.hu/) és aldomainjein történő jogviszonyokra terjed ki. Jelen Ászf folyamatosan elérhető a következő weboldalról: https://www.szefaruhaz.hu/aszf és letölthető, továbbá bármikor kinyomtatható az alábbi linkről: https://www.szefaruhaz/aszf.pdf.

A jelen Szabályzat 2020.01.01 napjától hatályos és visszavonásig hatályban marad.


Árak, eljárás hibás ár esetén

A feltüntetett árak forintban értendők. Az árváltozás jogát fenntartjuk. A már feladott megrendelést azonban a feladáskor feltüntetett áron fogadja és teljesíti az Eladó. A fizetendő végösszeg a megrendelés összesítése és visszaigazoló levél alapján minden díjat tartalmaz.

Előfordulhat, hogy – pl. technikai hiba miatt – nyilvánvalóan hibás ár szerepel a weblapon a termék mellett (0 Ft, 1 Ft. például). Amennyiben Ön hibás áron tesz ajánlatot, a rendszer azt automatikusan visszaigazolja, ez azonban nem minősül az ajánlat elfogadásának a részünkről. Hibás ár esetén a megrendelést (az Ön ajánlatát) a hibás áron nem áll módunkban elfogadni, és nem vagyunk kötelesek a terméket hibás áron értékesíteni. Hibás áron történő ajánlattétel esetén tehát nem jön létre szerződés közöttünk. Hibás áron történő Ön általi ajánlattétel (megrendelés) esetén az Eladó munkatársa felhívja az Ön figyelmét a helyes árra, és felajánlja a helyes áron történő szerződéskötést. Ön az Eladó által közölt helyes áron nem köteles ajánlatot tenni, és szerződést kötni. Ez esetben nem jön létre szerződés a felek között.


Termék tulajdonságok

A honlapon a megvásárolható termékek lényeges tulajdonságairól az egyes termékeknél szereplő leírásokban adunk tájékoztatást. A termékoldalon található adatok tájékoztató jellegűek. A képek esetenként illusztrációk, a színek nem mindig felelnek meg a valóságnak!


A honlap használata, a megrendelés menete

A vásárlás megkezdéséhez és a megrendeléshez nem szükséges regisztráció.
A weblapon kiválasztott és megvásárolni kívánt termékünket helyezze a kosárba. Ha egynél többet szeretne rendelni, állítsa be a darabszámot a legördülő listába. Ha egy terméket a kosárból el kíván távolítani, állítsa a darabszámot 0 (nullára). A kosár frissítése után mindig a valós rendelési mennyiségre vonatkozó bruttó árat fogja látni. A termékek kiválasztása folytatható, közben a felső kosár ikonra kattintva bármikor megtekintheti a kosarát.
A vásárlás végeztével a megrendelés menete a következő. Ellenőrizze a darabszámot, utána kattintson a Tovább gombra. Jelölje be a kívánt szállítási és fizetési módot.

Szállítási módok és költség

A honlapunkon feltüntetett árak a telephelyünkön történő átvétel mellett értendők. Igény esetén vállaljuk a megvásárolt termékek kiszállítását futárszolgálattal. A szállítási költség a Kosár tömege és értéke alapján változik. (A Kosár értékének bizonyos százalékát kedvezményként levonjuk a mindenkori érvényes szállítási költségekből) Egy termékre vonatkozó pontos összeget a termék adatoknál, a teljes kosárra (több termékre) vonatkozó szállítási költséget a szállítási mód választásnál talál.

Fizetési módok

A szállítási mód kiválasztása utána tud választani (az átvételi módnak megfelelő) fizetési módot a következők közül:

Fizetésre csak magyar forintban (HUF) van lehetőség.

Megrendelés feladása, feldolgozása, a szerződés létrejötte

Az ELLENŐRZÉS gomb megnyomása még nem eredményezi annak feladását. Mindig visszaléphet egy ablakkal, akár módosíthat is a rendelésén, közben a már beírt adatai megmaradnak.
A megrendelés feladáshoz utolsó lépésként nyomja meg az ELKÜLDÉS gombot. Ezt követően a megadott e-mail címére a megrendelés másolatát automatikusan elküldjük, mint első, technikai visszaigazolást.

A weblapon közölt árak és információk nem minősülnek az Eladó részéről szerződés megkötésére vonatkozó ajánlatnak. A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó megrendelések esetén Ön minősül ajánlattevőnek, és a szerződés az Ön által a honlapon keresztül tett ajánlatnak az Eladó által történő elfogadásával jön létre a jelen ÁSZF rendelkezései szerint.
Ön az ELKÜLDÉS  gomb megnyomásával kifejezetten tudomásul veszi, hogy ajánlatát megtettnek kell tekinteni, és nyilatkozata – az Eladó jelen ÁSZF szerinti visszaigazolása esetén – fizetési kötelezettséget von maga után.

Megrendelés bármely időpontban feladható, annak fogadásáról a rendszerünk automatikus visszaigazolást küld elektronikus úton, de ez nem jelenti a megrendelés feldolgozását és elfogadását.

Munkatársaink a megrendelést követő első munkanapon azt feldolgozzák, esetleg pontosító telefonnal jelentkeznek, majd írásban visszaigazolják a rendelést, abban minden adatot,  körülményt és költséget feltüntetnek.

Teljesítési határidők

A készletinformációt a weblap valós idejű módban mutatja. Általános teljesítési határidő: raktáron lévő termék esetében a szerződés létrejöttét követően egy munkanapon belül fizetés ellenében átvehető az áru a telephelyünkön. Elfogyott termék esetén, annak beérkezését követő egy munkanapon belül telephelyünkön hasonlóképp átvehető.

Futárszolgálatos szállítás megrendelése esetén az átutalás beérkezését követően aznap, vagy a következő munkanapon átadjuk a futárszolgálatnak a terméket, aki azt a következő munkanapon kiszállítja a Vevő számára. A csomagok kézbesítése munkanapokon történik 8-17 óra közötti időszakban. A kiszállítás kérhető későbbi napra ütemezve is.

A vevő futárszolgálatos szállítás esetén a csomagot kézbesítéskor a futár előtt megvizsgálja, és a terméken, vagy csomagoláson észlelt sérülés esetén jegyzőkönyv felvételét kéri, sérülés esetén a csomagot nem köteles átvenni. Utólagos, jegyzőkönyv nélküli reklamációt Szolgáltató nem fogad el!

Az adatbeviteli hibák javítása, felelősség a megadott adatok valóságáért

A Vevő a megrendelés véglegesítése előtt a bevitt adatokat ellenőrizheti és folyamatosan módosíthatja. Felhívjuk a figyelmét, hogy Ön a megrendelésével tudomásul veszi, hogy az Eladó jogosult a hibás vagy pontatlan adatbevitelből eredő kárát és költségét Önre hárítani. Az Eladó a pontatlan adatbevitel alapján történő teljesítésért a felelősséget kizárja. Felhívjuk a figyelmét arra is, hogy a hibásan beírt e-mail cím vagy a postafiók tárhelyének telítettsége a visszaigazolás kézbesítését meghiúsíthatja, ezáltal meggátolhatja a szerződés létrejöttét.


Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek

Webboltunk célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a megrendelő teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben a Vevőnek mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy a termékkel vagy az Eladó tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:

A Vevő szóban vagy írásban közölheti a Eladóval kapcsolatos panaszát, amely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozik.

A szóbeli panaszt az Eladó köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni. Telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a fogyasztónak legkésőbb 30 napon belül - az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően - az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni.

Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni. Az írásbeli panaszt a vállalkozás - ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik - a beérkezését követően harminc napon belül köteles írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. Ennél rövidebb határidőt jogszabály, hosszabb határidőt törvény állapíthat meg. A panaszt elutasító álláspontját a vállalkozás indokolni köteles. A telefonon vagy elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panaszt a vállalkozás köteles egyedi azonosítószámmal ellátni.

A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:

A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.
A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával - annak jellege szerint - mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a békéltető testületi eljárást.

Amennyiben az Eladó és a fogyasztó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára: Békéltető Testület. Tájékoztatjuk, hogy Ön velünk szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni: a békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra - a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján - az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.

A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. Ennek keretében fennáll a vállalkozásoknak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége, továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség („meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”).

Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.

A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében a vállalkozások jogsértő magatartása esetén kötelező bírságkiszabás alkalmazandó, bírságtól való eltekintésre nincs lehetőség.

A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.

A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését.

A kérelemnek tartalmaznia kell

A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.

Ha a fogyasztó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.

A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu

Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes járási hivatalok látják el, ezek listája itt található: http://jarasinfo.gov.hu/

Bírósági eljárás. Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.


Részleges érvénytelenség

Ha a jelen ÁSZF bármely része érvénytelenné, jogtalanná vagy érvényesíthetetlenné válik, az a fennmaradó részek érvényességét, jogszerűségét és érvényesíthetőségét nem érinti.
Ha az ÁSZF valamely pontja jogilag hiányos vagy hatálytalan, attól még a szerződés további pontjai érvényben maradnak és a hatálytalan vagy hibás rész helyett az alkalmazandó rendelkezései érvényesek.

Amennyiben Eladó az ÁSZF alapján megillető jogát nem gyakorolja, a joggyakorlás elmulasztása nem tekinthető az adott jogról való lemondásnak. Bármilyen jogról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes. Az hogy a vállalkozás egy alkalommal nem ragaszkodik szigorúan az ÁSZF valamely feltételéhez, vagy kikötéséhez nem jelenti azt, hogy lemond arról, hogy a későbbiekben ragaszkodjon az adott feltétel vagy kikötés  betartásához.


Szerzői jogok

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható. A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a  weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: Euro Tresor Kft.